filmy na DVD - dětské pohádky - animované - nejlepší české filmy a komedie i černobílé - dobrodružné historické akční rodinné a romantické filmy - kolekce filmů na DVD - eshop dvd.kup-si.cz

Don Quijote DVD

Don Quijote DVD film

  • Cena:45,00 Kč
  • Dostupnost: Skladem
Množství:

Don Quijote DVD

Skutečnost a iluze – snad v žádném jiném díle nejsou tato dvě slova znázorněna s takovou dokonalostí a smyslem pro humor, jako ve světoznámém renesančním románu Miguela de Carvantese. Proslulý román zfilmovali v roce 1957 ruští tvůrci a vytvořili tak jednu z nejlepších adaptací Dona Quijota všech dob. Sovětský barevný širokoúhlý film vybírá z dobrodružství Dona Quijota několik nejdůležitějších epizod, které zpracovává v jednotné pásmo vyprávění od prvního odjezdu rytíře z rodného domu, až do jeho smrti. Jsou to známé historie Quijotových bojů s domnělým obrem Frestonem a zlými kouzelníky, přeměněnými do podob nejrůznějších věcí a lidí. Rytíř se utkává se surovým sedlákem, s průvodem dvorní dámy vévodkyně, osvobodí galejníky, stane se terčem posměchu pijáků a prodejných žen, zápasí s měchy s vínem, je obětí krutého dvorského šprýmu a nakonec padne při nerovné bitvě s větrnými mlýny. Záhy na to rytíř smutné postavy umírá, nechávajíce za sebou trpké zjištění, že dobré činy jsou směšné, věrnost je zábavná a láska je jen výplod rozpálené fantazie.

Hrají: Nikolaj Čerkasov, Jurij Tolubejev, Georgij Vicin, Lidija Vertinskaja, Serafima Birmanova, Bruno Frejndlich, Vladimir Maximov.
Scénář: Jevgenij Švarc.
Režie: Grigorij Kozinvec

Obraz: BAREVNÝ 16:9 LETTERBOX
Zvuk: český DD 2.0, ruský DD 2.0
Stopáž: 100 minut
Titulky: české

DVD film.kup-si.cz

Naposledy přidáno